Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Září proti plýtvání

11. září, 2023 8:00 - 6. října, 2023 17:00

Druhý ročník Září proti plýtvání je tady! Na začátku každého týdne (od 11. 9. do 6. 10.) ti do e-mailu přistane dávka ověřených rad a tipů jak neplýtvat jídlem. Letos jsme pro tebe vytvořili i praktické manuály, díky kterým nezůstane ladem ani kůrčička. Tak do toho pojď s námi. ⬇️

Proč se zapojit?
Dlouhodobě se snažíme snížit potravinový odpad u tebe i u nás doma. Ale čím víc tipů a triků máme, tím těžší je se v nich orientovat a osvojit si je. Víš třeba, kde v okolí nakoupit chytřeji a levněji? A co takové prodlužování životnosti zeleniny? Nevíš? Tak od toho jsme tu. V každém týdnu tě naučíme něco nového. Proto je tu výzva Září proti plýtvání.

Omezením plýtvání šetříš peněženku
Společně s námi sestavila Vysoká škola ekonomická v Praze a Mendelova univerzita v Brně výpočet, dle kterého rodina o dvou dospělých a dvou dětech ročně vyhodí potraviny v hodnotě 14 076 korun. Přepočteno na průměrnou domácnost, kterou podle Českého statického úřadu tvoří 2,33 osoby, to dělá 8 199 Kč.

Oteplující se planeta ti poděkuje
Vezmi si příklad banánu z Kostariky. Tam projde rukama farmáře, potom se exportuje, importuje, naskladní se v halách, a až potom putuje do obchodu a z něj k nám domů. Každá stanice znamená ohromné množství zdrojů, jako je voda, energie, palivo a další. Nenechme je přijít vniveč.

Můžeš se zapojit do soutěže a vyhrát ceny od nás a našich partnerů
Jsme nadšení, že v tom jsi s námi. No a taková snaha by se měla ocenit! Máme pro tebe krásné soutěžní ceny. Vyhrát můžeš dobroty od Živiny, pomocníky do kuchyně od Maso-profit, kompostéry od Plastie nebo poukázky na nákup v Kauflandu.

Podrobnosti

Zahájení:
11. září, 2023 8:00
Ukončení:
6. října, 2023 17:00
Rubriky Akce:
,
Štítky Akce:
Webová stránka:
www.zachranjidlo.cz/zariprotiplytvani

Pořadatel

Zachraň jídlo
Phone
+420732176618
Email
tereza.modlova@zachranjidlo.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

online
Praha 7, Česká republika 17000 Česká republika + Google Mapa
Phone
606920478