Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Zažít město jinak v Kolíně

16. září, 2023 14:00 - 20:00

Co je akce Zažít město jinak?

Zažít město jinak jsou sousedské slavnosti, jejichž náplň připravují sami místní z daných lokalit. V rámci Evropského týdne mobility je pořádá spolek AutoMat spolu se stovkami dobrovolných organizátorů a organizátorek. Do veřejného prostoru přináší sousedský cvrkot, program pro malé i velké, lokální dobroty i vzájemné porozumění. Komunitní a nekomerční slavnosti letos promění ulice, dvorky, parky a náměstí ve 165 lokalitách po celé ČR – letos s podtitulem Hoďte ulice do gala.

Poprvé za osmnáct ročníků si ji můžete užít i v Kolíně a nemusíte cestovat do sousedních měst. Myšlenka zažít část města jinak nás nadchla. Na jeden den si užít ulici bez aut a vytvořit prostor pro setkání nás, kteří v Kolíně žijeme. V Kolíně jsme se rozhodli (možná odvážně) pro Masarykův most tzv. “Starý”. Zastavit pohyb na mostě, kterým denně projedou až tisíce aut, proměnit ho v ozdobenou, živou a kulturní pěší zónu, snad bude připadat atraktivní i vám. Navíc jsme spojili organizátorské síly s Otevřenou ulicí, což přinese bohatý program.

Prostřený most a stůl

Stejně jako most, tak i stůl je symbolem spojení. Můžete se těšit na 88 metrů prostřených stolů na mostě, kde můžete usednout s rodinou, přáteli, sousedy nebo pozvat známé z vaší komunity. Občerstvení si můžete donést vlastní nebo využít možnosti našich stánků, tak jak je třeba znáte z Otevřené ulice. Stůl budou zdobit krásné lokální květiny od Laďky z Vyladěné kvítí (Ohaře), které si budete moci koupit a odnést domu. Přispějete tím na kolínský Domácí hospic Srdcem.

Pod mostem, v mostu, okolo mostu

Most můžete prozkoumat i z dalších úhlů pohledu. Půjde se dostat na celý Horní ostrov přímo pod mostem a každou celou hodinu od 14:00 se můžete zúčastnit exkurze do hydroelektrárny. Budete se taky moci projet lodičkami nebo šlapadlem po řece za asistence vodních skautů Poutníků. Kdo by se chtěl na celou slavnost kouknout z nadhledu, může tak učinit z věže Práchovna, která bude ten den se vstupem zdarma.

Podium na zálabské straně mostu

Chystáme pro vás podium s živou hudbou a těší se na vás kapely STAND ARTY, Hanky Tonky Jazz Band a taneční skupina Spolu. Moderátor Ondřej Cikán vám představí, které návrhy se dostaly do hlasování prvního participativního rozpočtu Vylaď Kolín a slavnostně spustíme hlasování.

Zvládneme to bez aut a odpadu?

Kromě Evropského týdne mobility, jehož cílem je zvýšit povědomí občanů o udržitelné mobilitě, upozornit na problémy v masivní dopravě a hledat řešení šetrná ke klimatu a životnímu prostředí probíhá v tomto období i iniciativa Týden bez odpadu. Proto bychom vás rádi vyzvali, ať si přinesete vlastní hrnečky na kávu, kelímky na pivo a limo a jiné příslušenství, ať neprodukujeme zbytečný jednorázový odpad.

Hoďte se do gala a těšíme se na vás v sobotu 16. září od 14:00.

Zuzka, Eliška, Lucka a kluci z Otevřené ulice

PS: Omlouváme se za dopravní komplikace spojené se záborem mostu. Věříme, že to pochopíte a přijdete si slavnost užít s námi, protože 364 dní v roce most zažíváte jen v hluku, smrádku a rozhodně bez valné motivace si pobyt na něm příjemně užít.

Podrobnosti

Datum:
16. září, 2023
Čas:
14:00 - 20:00
Rubriky Akce:
,
Štítky Akce:
,
Webová stránka:
https://zazitmestojinak.cz/locations_/kolin-2/kolin/masarykuv-most-zvany-mistnimi-stary-most

Ostatní

Událost na FB:
https://fb.me/e/5V6mOo4y5

Místo konání

Masarykův most, Kolín
Antonína Kaliny
Kolín, 28002 Česká republika
+ Google Mapa